Usługi bankowe

Usługi bankoweUsługi bankowe to elementy, które oferuje bank klientowi. Usługi opierają się głownie na podstawowych zadaniach banku, który prowadzi konta bankowe, udziela kredytów lub prowadzi typowe zadania dla banku o charakterze specjalnym.

Podstawą jest jednak prowadzenie rachunków firm lub osób. Jeśli chodzi o firmy – za pomocą rachunków rozliczają się ze swoimi partnerami handlowymi, zajmują się kwestią podatkową, a także wypłacają wynagrodzenia pracownikom. Innymi usługami, które świadczy bank, są kredyty.

Kredyt obrotowy ma na celu finansowanie bieżącej działalności danego przedsiębiorstwa. Służy na przykład do zakupów towarów przez firmy. Ich specyfiką jest to, że pełnią podobną funkcję jak debet na koncie indywidualnym klienta banku.
Kredyt o charakterze inwestycyjnym. Jest to kredyt, dzięki któremu możliwe jest utworzenie lub powiększenie majątku firmy. Są to często kredyty o specyfice długoterminowej, a bank kontroluje wydawanie pieniędzy przez klienta. Do usług bankowych należy także otwieranie lokat lub kont oszczędnościowych, a także możliwość dokonywania przelewów. Współcześnie banki próbują przenieść się w świat Internetu, dzięki czemu powstają e-konta, wygodne i łatwe w obsłudze, a co za tym idzie są bliżej klienta, który nie musi już wychodzić z domu, aby dokonać np. Przelewu.

Comments are closed.

Advertisement
  • Kredyt na inwestycje

    Kredyty inwestycyjne to jeden ze sposobów na rozwój firmy. Szczególną rolę mają one do odegrania w przypadku niezbyt dużych przedsiębiorstw. Wiadomo bowiem, że właśnie one nie mają zbyt dużych środków na rozwój. Dziś zaś rozwój firmy to niemalże jej „być albo nie być” na rynku. Kredyty inwestycyjne pozwalają na rozbudowę siedziby, budowę nowych pomieszczeń, zakup …
  • Biuro rachunkowe – warto korzystać z jego usług?

    Mimo kryzysu nadal powstają w naszym kraju nowe firmy. Dlatego wciąż wiele pracy mają osoby prowadzące biuro rachunkowe. Wrocław stanowi miejsce, gdzie działa wiele takiego typu firm. Dla małych przedsiębiorstw, które musiałyby zatrudniać dodatkową osobę prowadzącą księgowość oraz finanse, usługi świadczone przez biuro rachunkowe ( Wrocław może być tu dobrym przykładem) to ulga oraz pieniądze …
  • Pożyczka dla zadłużonych przez internet

Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930