Speedtest – przepustowość łącza

Dzisiejsza praca wielu ludzi opiera się przede wszystkim na pracy przy komputerze. A dzisiejsze komputery w większości są bezużyteczne, jeśli nie są podłączone do sieci. Takimi sieciami mogą być wewnętrzne sieci różnych firm, a także znany wszystkim internet.

W zależności od tego, jaką pracę wykonujemy, będziemy potrzebowali specjalistycznego łącza internetowego. Jak wiadomo, im szybszy internet oferuje nam pracodawca, tym lepiej i rzetelniej będziemy mogli wykonywać swoją pracę. Aby przekonać się, jakiej przepustowości mamy łącze warto wykonać speedtest naszego internetu. Polega on na mierzeniu, jak dużo plików możemy wysłać lub ściągnąć w określonym odstępie czasu. Dzisiejsze sieci internetowe oferują swoim klientom niezwykle przepustowe łącza, które jeszcze kilkanaście lat temu nie były w ogóle dostępne. Niektórzy myślą, że wszystko jest kwestią ceny, jednakże dziesięć lat temu, niezależnie od tego, jak dużo pieniędzy wydaliśmy na internet, nie moglibyśmy otrzymać tak szybkiego i wydajnego internetu, jaki dzisiaj otrzymujemy w ramach zwykłego abonamentu.

Cena abonamentu internetowego uzależniona jest od kilku ważnych czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście przepustowość łącza, którą każdy z nas może określić za pomocą speedtestu. Kolejnym ważnym aspektem jest czas, na jaki chcemy zawrzeć umowę. Ostatnią rzeczą często jest to czy dokupujemy jakieś dodatkowe usługi. Więcej o prędkości naszego internetu w pracy czy domu możemy znaleźć na stronie http://speedtest.inea.pl/.