Kredyty mieszkaniowe – finanse na mieszkanie

Kredyty mieszkanioweDużo osób w naszym kraju marzy bezskutecznie o własnym lokum. Jednak, ich pensje nie pozwalają im na nabycie nawet kawalerki, nie mówiąc już o czymkolwiek większym. Dlatego wiele młodych polskich małżeństw bądź za bajońskie sumy wynajmuje od kogoś mieszkanie, bądź gnieździ się kątem u rodziny, znosząc najrozmaitsze niewygody. Dla osób pracujących od jakiegoś czasu pojawiła się jeszcze jedna możliwość – do ich dyspozycji są kredyty mieszkaniowe. Można wziąć taki kredyt oraz za niego nabyć własny dom.
Owe rozwiązanie posiada swoje plusy i minusy. Kredyty mieszkaniowe dają możliwość kupić swoje lokum, jednocześnie na parę lat obciążają domowy budżet. Jeśli wydarzy się jakieś nieszczęście np. długie bezrobocie, to nie spłacanie w czasie rat kredytu może doprowadzić do utraty mieszkania.

Jednakże dla większości średnio zamożnych Polaków jest to właściwie jedna szansa na swój kąt. Nie jest to pewny sposób, gdyż udzielona przez bank pożyczka jest jeszcze oprocentowana, co znaczy, iż spłacić należy o wiele więcej niż pozostało pożyczone. Jednak, mimo to kredyty mieszkaniowe to najlepszy sposób na mieszkanie, jeśli nie ma się dość gotówki, by nabyć je bez zaciągania pożyczki lub, gdy nikt nam nie przekaże go w spadku.