Jak są obliczane składki?

Ubezpieczyciele są profesjonalne ryzykantami, co oznacza, że ​​wiedzą prawdopodobieństwo różnych rodzajów ryzyka dzieje więc mogą obliczenia składki potrzebne do utworzenia funduszu, wystarczające na pokrycie prawdopodobnych strat płatności.

Oczywiście, tylko część ubezpieczających będzie złożyć wniosek w dowolnym okresie. Tak, ubezpieczyciel weźmie dwa ważne czynniki pod uwagę przy obliczaniu składki będzie ładować. Po pierwsze, jak prawdopodobne jest to, ogólnie, że ktoś będzie musiał domagać się, a po drugie, czy osoba, która chce przystąpić do polityki jest większe lub mniejsze ryzyko niż „przeciętnego” ubezpieczającego.

 

Weźmy trzy przykłady. W ubezpieczeniach komunikacyjnych, młody człowiek z samochodu napędzanego ahigh lub kierowca z długą historią wypadków będą płacić wyższą składkę niż dojrzały i doświadczony kierowca z samochodu z mniejszym silnikiem, który nie miał wypadek przed.

 

Podobnie właściciel ryb i chip sklep będzie płacić wyższą składkę do jej ubezpieczenie od ognia, niż, powiedzmy, właściciel biura. Ryzyko jest większa, to jest wyższa premii.

 

Ktoś, kto jest młody, sprawny i w pracy, wolnej od ryzyka będzie łatwiej kupić ubezpieczenie na życie i będą płacić niższe składki niż ktoś, kto ma chorobę serca lub jest w ryzykownym zajęciem.

 

Wysokość składki zależy również od firmy ubezpieczeniowej, pragnienie, aby przeznaczyć określoną część rynku. Tak więc, jeśli ubezpieczyciel chce zachęcić młodych kierowców do zakupu ubezpieczenia od niego, może on zadecydować o podcięcie składek pobieranych przez niektórych swoich rywali.

Comments are closed.

Advertisement
  • Co trzeba wiedzieć o kursie walut

    Kurs walut zmienia się w błyskawicznym tempie, czasem wzrosty i spadki są duże. Wszystko to wpływa na korzyść lub niekorzyść podczas wymiany walut. W związku z tym każdy, kto potrzebuje wymienić dowolną walutę, rozgląda się za tanim kantorem, w którym można dokonać owej wymiany jak najkorzystniej. O taki kantor stacjonarny raczej trudno, ale na szczęście …
  • Jak napisać prawidłowy biznesplan?

    Każda firm, która zaczyna swoją działalność musi opierać się na jakimś planie. Takim planem jest biznesplan, który pomaga zrealizować otwarcie firmy krok po kroku i wprowadzenie na rynek zaplanowanych usług, czy towarów. Zawiera on szczegółowy kosztorys, a także zarządzanie zasobami rzeczowymi. Biznesplan jest pomocny również przy uzyskaniu kredytu. Ale jak go prawidłowo napisać? Po pierwsze, …
  • Sklep internetowy pomysłem na biznes.

    Jeśli poszukiwania pracy nie odniosły rezultatu, warto pomyśleć o własnym biznesie. Doskonałym rozwiązanie będzie prowadzenie sklepu internetowego. To wspaniałe rozwiązanie, które może przynieść wiele korzyści jego właścicielowi. W dzisiejszych czasach wiele osób używa internetu do zakupów. To znacznie łatwiejsze niż poszukiwania w tradycyjnych sklepach. Poza tym sklep internetowy posiada wiele zalet. Po pierwsze nie wymaga …
Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930