Jak są obliczane składki?

Ubezpieczyciele są profesjonalne ryzykantami, co oznacza, że ​​wiedzą prawdopodobieństwo różnych rodzajów ryzyka dzieje więc mogą obliczenia składki potrzebne do utworzenia funduszu, wystarczające na pokrycie prawdopodobnych strat płatności.

Oczywiście, tylko część ubezpieczających będzie złożyć wniosek w dowolnym okresie. Tak, ubezpieczyciel weźmie dwa ważne czynniki pod uwagę przy obliczaniu składki będzie ładować. Po pierwsze, jak prawdopodobne jest to, ogólnie, że ktoś będzie musiał domagać się, a po drugie, czy osoba, która chce przystąpić do polityki jest większe lub mniejsze ryzyko niż „przeciętnego” ubezpieczającego.

 

Weźmy trzy przykłady. W ubezpieczeniach komunikacyjnych, młody człowiek z samochodu napędzanego ahigh lub kierowca z długą historią wypadków będą płacić wyższą składkę niż dojrzały i doświadczony kierowca z samochodu z mniejszym silnikiem, który nie miał wypadek przed.

 

Podobnie właściciel ryb i chip sklep będzie płacić wyższą składkę do jej ubezpieczenie od ognia, niż, powiedzmy, właściciel biura. Ryzyko jest większa, to jest wyższa premii.

 

Ktoś, kto jest młody, sprawny i w pracy, wolnej od ryzyka będzie łatwiej kupić ubezpieczenie na życie i będą płacić niższe składki niż ktoś, kto ma chorobę serca lub jest w ryzykownym zajęciem.

 

Wysokość składki zależy również od firmy ubezpieczeniowej, pragnienie, aby przeznaczyć określoną część rynku. Tak więc, jeśli ubezpieczyciel chce zachęcić młodych kierowców do zakupu ubezpieczenia od niego, może on zadecydować o podcięcie składek pobieranych przez niektórych swoich rywali.

Comments are closed.

Advertisement
  • Biuro księgowe i jego usługi

    Na gospodarczej mapie kraju pojawia się coraz więcej różnych podmiotów gospodarczych. Zgodnie z obowiązującym prawem każda firma obowiązana jest prowadzić księgowość swego zakładu. Dla niektórych jest to wielki kłopot. Dlatego szukają rozmaitych rozwiązań np. wynajmując do tego biuro księgowe. Wrocław według doniesień prasowych należy do takich miast w Polsce, które posiadają na swoim terenie dużo …
  • Co trzeba wiedzieć o kursie walut

    Kurs walut zmienia się w błyskawicznym tempie, czasem wzrosty i spadki są duże. Wszystko to wpływa na korzyść lub niekorzyść podczas wymiany walut. W związku z tym każdy, kto potrzebuje wymienić dowolną walutę, rozgląda się za tanim kantorem, w którym można dokonać owej wymiany jak najkorzystniej. O taki kantor stacjonarny raczej trudno, ale na szczęście …
  • Finanse – ubezpieczenia

    Ubezpieczeniem nazywamy umowny obowiązek towarzystwa ubezpieczeniowego na rzecz ubezpieczonej osoby, która była poszkodowana w wyniku pewnych zdarzeń. Nic zatem dziwnego, iż w obecnych czasach praktycznie każdy się ubezpiecza. Ubezpieczenia (Sosnowiec, jak każde inne polskie miasto posiada filie wielu różnych firm) na stałe weszły do naszego życia. W obecnych czasach ludzie wykupują nie tylko ubezpieczenia na …
Sierpień 2017
P W Ś C P S N
« Maj    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031