Jak są obliczane składki?

Ubezpieczyciele są profesjonalne ryzykantami, co oznacza, że ​​wiedzą prawdopodobieństwo różnych rodzajów ryzyka dzieje więc mogą obliczenia składki potrzebne do utworzenia funduszu, wystarczające na pokrycie prawdopodobnych strat płatności.

Oczywiście, tylko część ubezpieczających będzie złożyć wniosek w dowolnym okresie. Tak, ubezpieczyciel weźmie dwa ważne czynniki pod uwagę przy obliczaniu składki będzie ładować. Po pierwsze, jak prawdopodobne jest to, ogólnie, że ktoś będzie musiał domagać się, a po drugie, czy osoba, która chce przystąpić do polityki jest większe lub mniejsze ryzyko niż „przeciętnego” ubezpieczającego.

 

Weźmy trzy przykłady. W ubezpieczeniach komunikacyjnych, młody człowiek z samochodu napędzanego ahigh lub kierowca z długą historią wypadków będą płacić wyższą składkę niż dojrzały i doświadczony kierowca z samochodu z mniejszym silnikiem, który nie miał wypadek przed.

 

Podobnie właściciel ryb i chip sklep będzie płacić wyższą składkę do jej ubezpieczenie od ognia, niż, powiedzmy, właściciel biura. Ryzyko jest większa, to jest wyższa premii.

 

Ktoś, kto jest młody, sprawny i w pracy, wolnej od ryzyka będzie łatwiej kupić ubezpieczenie na życie i będą płacić niższe składki niż ktoś, kto ma chorobę serca lub jest w ryzykownym zajęciem.

 

Wysokość składki zależy również od firmy ubezpieczeniowej, pragnienie, aby przeznaczyć określoną część rynku. Tak więc, jeśli ubezpieczyciel chce zachęcić młodych kierowców do zakupu ubezpieczenia od niego, może on zadecydować o podcięcie składek pobieranych przez niektórych swoich rywali.