Fundusze emerytalne

fundusze emerytalneDuża ilość rodaków wciąż stawia sobie pytania o fundusze emerytalne. Chociaż są one obecne w naszym życiu już prawie od dziesięciu lat, jednak nadal wiedza o nich nie jest największa. Powodów tego stanu rzeczy jest wiele, a przecież od nich zależy nasz dobrobyt materialny w ostatnim okresie życia każdego człowieka.

Fundusze emerytalne to nic innego niż nasza finansowa przyszłość, gdyż stanowią one integralną część naszych emerytur. Gromadzone są one ze składek, które na rzecz ubezpieczenia społecznego każdy pracodawca jest zobowiązany co miesiąc przekazywać za swoich pracowników do ZUS – u. Ten zaś pewną część opłaconej składki przesyła dalej na tzw. otwarte fundusze emerytalne (OFE) zwane też drugim filarem. Pieniądze, które trafiają do OFE powinny być tak inwestowane, aby przynosiły jak największe zyski przyszłemu emerytowi. Dlatego bardzo ważne jest, jaki fundusz wybierze klient. Tu z kolei rodzi się dylemat – co zrobić, aby na starość otrzymywać godziwe pieniądze. To pytanie o zasadniczym znaczeniu dla przyszłych emerytów nie doczekało się dotychczas zadowalającej odpowiedzi. Wybór OFE to sprawa indywidualnych preferencji i zaufania do konkretnych firm ubezpieczeniowych. jedyna podpowiedzią mogą być rankingi zysków osiąganych przez konkretne fundusze i kto chce może z tego skorzystać.

Comments are closed.

Advertisement
  • Grube zasłony domowe

    Trzeba przyznać, że w sprzedaży dostępne są różnego rodzaju zasłony. Jedne z nich są bardzo cienkie i przewiewne, a inne bardzo grube. Drugiego rodzaju zasłony wieszane są zwłaszcza w tych domach, które są nieco chłodniejsze, a jednocześnie okna znajdujące się w takich domach są nieco zniszczone.
  • Jakie branże zarabiają w Polsce najwięcej?

    Jak wiadomo w Polsce da się zarobić, ale koniecznym będzie zdecydować się na odpowiednią branżę oraz zawód. Wszystko co się wybierze będzie się w stanie odpowiednio wykorzystać w celach zarobkowych. Warto będzie się zatem zdecydować przykładowo na zawód informatyka, który doskonale będzie w stanie przynieść nam zarówno pieniądze, jak i satysfakcję z wykonywanego zawodu. Najważniejsze …
  • Właściwa analiza finansowa

    Wielkie znaczenie dla samych przedsiębiorców i innych podmiotów zainteresowanych stanem ekonomicznym danej firmy ma jej analiza finansowa. Wrocław należy do czołówki miast, w których pracuje wiele fachowców potrafiących ją rzetelnie przeprowadzić. Jej zastosowanie w gospodarce ale nie tylko w niej, jest ogromne i warto korzystać z dostarczonych w wyniku jej zastoswania informacji. Dziś każde przedsiębiorstwo …
Sierpień 2017
P W Ś C P S N
« Maj    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031