Badania układu krwionośnego: Echo serca w Poznaniu

Echo serca jest jednym z nieinwazyjnych badań serca, które można wykonać w przeciągu kilkunastu minut, a które daje nam pojęcie o tym, jak wygląda serce, jak się zachowuje, jak sobie daje radę, czy nie przerasta. Może być wykonywane już u malutkich dzieci. Echo serca u dzieci w Poznaniu jest dostępne między innymi w neoMedica. Proces rejestracji na badanie jest stosunkowo prosty, można to zrobić przez stronę internetową: https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/badania-kardiologiczne/echokardiokrafia-serca-echo/

Przygotowanie do badania

To jest badanie ultrasonograficzne przezklatkowe, które nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Wystarczy się pojawić. Badanie echo serca w Poznaniu jest prostym badaniem, a bardzo dobrze pokazuje kondycje serca, dzięki temu doskonale pomaga specjaliście kardiologowi w diagnostyce chorób serca. Pamiętajmy że większość chorób serca jest obecnie nieleczonych bądź bagatelizowanych, przez co odsetek zgonów jest zatrważająco wysoki. Dlatego nie warto się bać badań i wykonywać badania diagnostyczne, aby szybko wykryć nieprawidłowości i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Poznań: echo serca w domu oraz w gabinecie

Echo serca wykonywane w neoMedica jest przy pomocy dobrego sprzętu, który można zabrać również na wizyty domowe i wykonać badanie bezpośrednio w domu pacjenta. Łatwość wykonania, bezinwazyjność i brak potrzeby przygotowania się sprawia, że to badanie wykonuje się stosunkowo łatwo. Potrzeba jednak specjalisty, który dobrze zinterpretuje wyniki.