Aranżacja łazienki – jak wykorzystać kolor?

Projekty łazienek często stawiają na ciekawe połączenia kolorystyczne. Jasne płytki do łazienki mogą więc stanowić neutralne tło dla barwnych akcentów dekoracyjnych czy dla ciekawych mebli wyróżniających się nie tylko stylem, ale również odcieniem. W jaki sposób można wykorzystać kolor projektując tego typu wnętrza?

Najłatwiejszym sposobem na ożywienie pomieszczenia jest z pewnością sięgnięcie po kolorowe płytki. Zarówno mała łazienka, jak i ta o nieco większym metrażu zyskuje wówczas bardziej ciekawego charakteru. Trzeba jednak uważać podczas dobierania odcienia ścian – w niewielkich pomieszczeniach ciemne kolory będą dodatkowo zmniejszać wnętrze, dlatego zdecydowanie lepiej jest postawić na biel, beż lub kremowe płytki.

Nowoczesne łazienki świetnie będą wyglądać z kolorowymi akcentami, trzeba jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Zbyt wiele odcieni sprawi, że wnętrze stanie się chaotyczne, a nagromadzenie wielu kolorów powoduje wrażenie bałaganu. Jasne odcienie na ścianach mogą za to być dobrym tłem dla elementów utrzymanych w mocnych odcieniach.

Projekty łazienek mogą zmieniać się zależnie od panującej mody. W najnowsze trendy wpisują się takie kolory, jak zieleń, czerwień, fiolet i róż. Można po nie sięgać wybierając płytki do łazienki, meble lub dodatki. Warto jednak wybierać rozwiązania, które korzystnie prezentować się będą w konkretnym wnętrzu.

Więcej o najmodniejszych kolorach w aranżacji łazienki oraz sposobach na wykorzystanie barwnych akcentów dowiedzieć się można zaglądając na stronę http://www.sztuka-wnetrza.pl/5705/artykul/najgoretsze-trendy-kolorystyczne-w-lazienkach-w-2018-roku.